Akcje bezpośrednie


 • Mistrz Gry

  Tutaj można dawać akcje ,uliczne" • Na ulicach Serbskich miast pod szkołami MPJ rozdaje ulotki o treści
  dołącz do młodzieżówki MPJ! Oferujemy obozy młodzieżowe, dobrą zabawę i edukację w zakresie obronnym! Bądź gotowy do obrony swego kraju już dziś!


 • Żelazne Koryto

  Na ulicach miast, miasteczek i wsi JSP zorganizowało punkty werbunkowe, zborne i informacyjne. Członkowie JSP już teraz rozpoczęło ćwiczenia samoobrony, budowy fortyfikacji oraz ewentualnej ewakuacji we wsiach i miasteczkach. • Pod cerkwiami, stadionami i innymi budynkami tego typu MPJ zaczęło organizować punkty werbunkowe, informacyjne i zbiorne. Członkowie młodzieżowek MPJ już teraz patrolują ulice kilku miast razem z starszymi członkami uzbrojeni w lekką broń, ćwiczą obronę, budowę fortyfikacji i ewakuację.w oknach domów często pojawia się flaga z krzyżem serbskiego kościoła prawosławnego.


 • Arsyntia

  Chorwacka Partia Radykalna namawia do strajku generalnego na terenach zamieszkanych przez Chorwatów. • Horthysi zaczęli rozlepiać ulotki na terenie Wojowdiny zachęcające do wstąpienia w ich szeregi. Dokładny tekst Horthy Miklós katonája vagyok! powyżej tego tekstu ukazał się wizerunek dumnego żołnierza węgierskiego kroczącego naprzód. Zaczęto także przeszkalać potencjalnych członków organizacji na przykład skinheadów i kiboli. Oczywiście znaleźli się także ochotnicy, którzy nie mają IQ 60> i z nimi trenowano na wiatrówkach i replikach. Ćwiczono ludność cywilną w zakresie samoobrony oraz budowy barykad ulicznych. W całej Wojwodinie są przeprowadzane ćwiczenia a Węgierscy działacze podburzają ludność cywilną by strajkowali, podejmowali bierny opór sprzeciwiali się pracować na rzecz Serbów. Horthysi namawiają do secesji Wojwodiny od Serbii oraz Generalnego Strajku. Węgrów zachęcano także do wpłacania datków na rzecz Organizacji by mieć pieniądze na działalność.


 • Akademia Magów

  Samorządowi przedstawiciele Legionistów rozpoczęli akcje propagowania nacjonalizmu bułgarskiego. Zapowiedzieli przeprowadzenie referendum, która ma zadecydować o przekazanie Macedonii pod administrację Sofii oraz to, że jeżeli rząd nie zgodzi się na referendum to samodzielnie zniszczą słupy graniczne przy granicy z Bułgarią i zaczną rozbrajać policję i wojsko Jugosławii. Rozpoczęły się także pierwsze werbunki do Milicji Macedońskiej. • MPJ organizuje manifestację pod nazwą ,Macedonia jest Serbska" w skopje. Na marsz zaprasza wszystkich Serbów w republice! Pokażmy bułgarom do kogo należą ziemię które chcą zająć! Pokażmy jedność nacji Serbskiej! Marsz ochraniają Członkowie MPJ uzbrojeni w pistolety i karabiny oraz sympatyzujący żołnierze Armii Jugosławii uzbrojeni w sprzęt wojskowy. Jednocześnie bojówki MPJ zaczęły szkolenia wojskowe ludności proserbskiej w macedonii i ćwiczą z nimi walkę od ofensywnej po defensywną, ewakuację i działania nocne oraz partyzanckie. • Działacze SRZJ rozdają ulotki i gazety przy szkołach średnich i wyższych. W swoje szeregi starają się zwerbować fizyków i chemików mających pomóc w budowie materiałów wybuchowych. Ponadto ulicami Belgradu przechodzą dziesięcio osobowe grupy uzbrojone w drewniane pałki, czasem pistolety i noże. Nawołują do sprzeciwu przeciw ustaszom, odpowiedzialnym za mordy na Serbach podczas Drugiej Wojny Światowej • Dzisiaj na ulicach Nowego Sadu ustawiono scenę a na nią wszedł przywódca Horthysów - Borbely Krisztofer wygłosił mowę, którą powielano jeszcze w kilku jednodniówkach.
  Drodzy moi Węgrzy oraz inne mniejszości etniczne! Serbowie zbliżają się do stanu hipokryzji i totalitaryzmu. MPJ wykonuje identyczne akcje co my. Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że moglibyśmy ich pozwać o plagiat! A tu proszę bardzo. W Skupstiznie chcą wysłać swoich serbskich intelektualistów by pałką nas reedukować! Oni już nawet nie przymierzają się do Czystek etnicznych! Oni przymierzają się do cofnięcia nas w czasy przed oświeceniowe! W mroki absolutystycznego średniowiecza. Zaczęli wpierw uciszać głosu krytyczne! Później zabraniają nam szkolić się przed napaścią z ich strony! A teraz chcą nasyłać wojsko na bogu winnych ludzi, którzy chcą tylko wrócić do macierzy! Proszę państwa! MPJ winno nazywać się Serbską Partią Nazistowską! Bo ani nie są za Jugosławią ani nie są zbyt chętni by nam pomagać jak to powiedzieli. Oni dążą do wielkiego państwa Serbskiego pozbawionego “ludzkiego brudu”. Tym ludziom nie należy się żaden szacunek! Ani nie mogę nazwać ich chrześcijaninami bo nimi nie są! Podejrzewam, że jak pewien Niemiec o imieniu Himmler zaczną wysnuwać teorię o wyższości rasy Serbskiej łącząc ją z pogańskim okultyzmem. Dlatego domagamy się by każdy nieważne czy Chrześcijanin czy Muzułmanin. Serb czy nie. Sprzeciwił się tym idiotom. Mamy różne cele, ale jeśli MPJ dotrze do władzy to i Serbowie i my będziemy mieć przejebane jeśli mogę użyć wulgaryzmu. Jeśli mógłbym wskazać partię Serbską, z którą mogę konkurować na równych warunkach i obdarzyć ją szacunkiem to wskazałbym na SRZJ! Bliźniacza partia a jednak tak różna! Mamy nadzieję, że pokojowo będziemy rywalizować i wypędzimy razem Nazistowskie śmiecie i z Węgier i z Serbii


 • Akademia Magów

  Legioniści postanowili dokonać kontrmanifestacji w Skopje, która z czasem przerodziła się w pikietę antyserbską i antyjugosławską. Prominentni działacze partyjni zapowiedzieli mobilizację zwolenników oraz wywalenie Serbów do tej ciemnej groty, skąd ta plaga wylazła na światło dzienne. Równocześnie poinformowano iż Legion pragnie pokojowego rozwiązania sytuacji, ale każdy, przepełniony hipokryzją czyn przeciwników będzie atakowany z nawiązką.


 • Mistrz Gry

  Policja jugosłowiańska rozpoczęła akcję rewizji w domach działaczy antyjugosłowiańskich


 • Akademia Magów

  Ukazano również mapkę, w której Legion informuje jak według niego winno podzielić się Jugosławię:
  text alternatywny
  Kolor żółty- Niepodległa Słowenia
  Jasnoniebieski- Chorwacja
  Ciemnoniebieski- tereny przyłączone do Bułgarii
  Jasnozielony- Albańskie Kosowo/być może przekazane Albanii
  Ciemnozielone- Wojwodnia przekazana Węgrom
  Czerwony- Administracja Serbska
  Oliwkowy- Bośnia/być może teren pod referendum o przynależności
  Siwy- Czarnogóra


 • Arsyntia

  Chorwacka Partia Radykalna ogłasza rekrutację mężczyzn i kobiet do organizacji paramilitarnych mających na celu obronę Chorwatów i ich domostw. Organizowane są także tymczasowe wyprowadzki Chorwatów z Belgradu z obawy przed morderstwami dokonywanymi przez Serbów z SRZJ.


 • Mistrz Gry

  Policja jugosłowiańska w ostatnich dniach aresztowała już kilkuset uzbrojonych przedstawicieli różnych formacji politycznych


 • Arsyntia

  //jak dobrze, że nie uzbrajałem się 🙂 • Żołnierze sympatyzujący z MPJ i uzbrojeni działacze MPJ spróbowali rozgonić legionistów pokojowo. Na terenach z serbami MPJ organizuje rekrutację do swoich jednostek paramilitarnych i kursy szkoleniowe z walki. Wywiesza flagi partyjne i Jugosławiańskie jak i Serbskie. Między innymi w Bośni pojawiła się flaga czetników wywieszona na stadionie regionalnym.
  -z dniem dzisiejszym patrząc po zachowaniu naszych sąsiadów mogę spokojnie uznać że nasza Jugosłowia! jest zagrożona przez agentów watykańskich i niemieckich! Którzy od paru dni prowadzą działania secesyjne! Narody Jugosławii! Pokażcie swą jedność i sprzeciwcie się zbrodniczej secesji faszystów Chorwackich, węgierskich i bułgarskich!- grzmiał na falach radia belgrad wódz partii.


 • Arsyntia

  //jestem demokratą • //Lmao. Nie używałem broni palnej a co najwyżej wiatrówek myśliwskich.


 • Żelazne Koryto

  JSP jest formacją zrzeszającą jednostki sił zbrojnych Jugosławii i nasi cywilni współpracownicy należą do jednostek pomocniczych oddziałów pod zwierzchnictwem generała pułkownika Milutina Kukanjaca oraz innych oficerów, a rozbrajanie ich jest działaniem na szkodę Sił Zbrojnych Jugosławii oraz całego państwa Jugosławiańskiego. Poza tym JSP nie prowadziła żadnych akcji które komukolwiek by zagroziły, a wszystko odgrywało się za zgodą władz i ludności miast, miasteczek i wsi” - orzeczenie rzecznika prasowego JSP generała Rasima Delića.

  JSP wysyła wszystkich funkcjonariuszy oraz działaczy pozostających w terenie z powrotem do domów, lub wysyła ich do przyłączenia się do zrzeszonych przez JSP jednostek Sił Zbrojnych Jugosławii. Wszelka broń zostaje zdana do magazynów naszych jednostek. • Działacze SRZJ podjęli śledztwo w sprawie zabijania Serbów i innych nacji Jugosławii przez Ustaszy. Zamierzają nałożyć represje i postawić przed sądem osoby związane z chorwackim ludobójstwem. Z miejsca pragnąłbym uspokoić Chorwatów wyjeżdżających z Belgradu: jeśli nikt z waszej rodziny nie jest zamieszany w zbrodnie Ustaszy, nie grozi mu kara. Zamierzamy rozliczyć zbrodnie na narodzie nie tylko serbskim, ale całym jugosławiańskim. Wszelkie próby sabotowania działań śledczych i celowe wprowadzanie ich w błąd będzie skutkować aresztem, nie zważając na nację. - skomentował akcję przewodniczący Ruchu Janko Dragosavljević


 • Arsyntia

  Zagrzeb
  Chorwacka Partia Radykalna
  - Przecież wy nawet nie rządzicie! Jugosławią rządzi Związek Komunistów Jugosławii.
  - Nie istnieje coś takiego, jak naród “jugosłowiański”
  - Skoro państwo tak się uparło na ustaszy TO CZEMU NIE ZROBICIE ŚLEDZTWA W SPRAWIE CZETNIKÓW?! Partia jawnie z wami współpracująca gloryfikuje czetników i jakoś kompletnie na to nie reagujecie! • -Potępiamy działania Czetników i ich też mamy zamiar ścigać
  -Jeszcze nie istnieje, zamierzamy działać na rzecz zjednoczenia nie tylko państwa, ale i narodu
  -Czy naprawdę wierzycie, że partia z socjalistą na czele popiera monarchię?


 • Arsyntia

  - Skoro jesteście tacy przeciwko Czetnikom, to czemu nie złożyliście wniosku o zdelegalizowanie MPJ, która gloryfikuje i utożsamia się z czetnikami? • - partia MPJ nie gloryfikuje zbrodniczych działań o które zostali oskarżeni Czetnicy i się z nimi nie utażsamia. To że nasi członkowie się z nimi utażsamiają to ich prywatna sprawa • //bruh


 • Arsyntia

  //dobra deus, teraz się skapnąłeś, że to hył zły ruch i zmieniasz, że to nie ruch organizacji, a tylko członków


 • Arsyntia

  //równie dobrze mogę przeprowadzić zamach i powiedzieć, że to tylko jeden członek


 • Projekt Woland

  L.S
  O godzinie 19:00 L.S rozpoczęło agitację do utworzenia Straży Ludowej, pierwszej wolnej armii Słoweńców. W tym czasie ogłoszono iż rząd federalny Słowenii musi zrobić referendum aby uratować Słoweńców od faszyzmu.


 • Mistrz Gry

  Nie wydano zgody na tworzenie własnych formacji przez organizacje polityczne • W siedzibie SRZJ podjęto decyzję o organizacji Marszu Wszechsłowiańskiego. Zachęcają ludzi do udziału w nim poprzez rozdawanie ulotek i gazet. SRZJ ma zaszczyt zaprosić każdego Jugosławiańca na Marsz Wszechsłowiański. Jego celem jest manifestacja jedności Słowian i Jugosławii. Zachęcamy inne ugrupowania polityczne do współorganizacji wydarzenia. Każda pomocna dłoń jest mile widziana.
  Ponadto zarząd partii wydalił parunastu członków popierających Ustaszy lub Czetników.


 • Żelazne Koryto

  JSP
  Generał Milutin Kukanjac zwraca się z prośbą do rządu Jugosławii o możliwość wycofania wszelkiego wojska i wyposażenia z przynajmniej części terytorium Bośni, by nie doszło do niepotrzebnego rozlewu krwi i ewentualnego zdobycia broni przez walczących. • Horthysi
  Wycofanie wojska z Bośni

  Za - 4
  Przeciw - 0
  Wstrzymało się - 0


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Kastrioci
  Działacze APD postanowili, iż wkrótce na terenie Kosowa przeprowadzą referendum pośród Albańczyków o tym, czy Kosowo powinno zostać przyznane Albanii, czy też powinno być niepodległe. Jednocześnie rozpoczęto szkolenie albańskich ochotników do partyjnej organizacji paramilitarnej na wypadek agresji ze strony serbskich monarchistów. • Czarnogóra
  -drodzy czarnogórcy i czarnogórki! Wiemy że ostatnio pojawiły się pogłoski że MPJ jest partią Serbską chcącą Jugosławii tylko dla Serbów. Jest to fałsz! Przecież w naszym programie piszemy o tym że Czarnogórcy to osobny naród będący Bratem dla Serbii! Nasze narody już razem wiele przeszły. Od islamskiej okupacji po Wojnę z Monarchią Habsburską aż po dzień dzisiejszy gdzie wrogie siły czyhają tylko by nas zniszczyć razem z naszą wspólną ideą! Naszą matką! JUGOSŁAWIĄ! Katolicy razem z muzułmanami próbują zniszczyć naszą ukochaną ojczyznę. Chcą tego dokonać secesją tylko po to by móc wyrznąć naszych Serbskich Braci którzy nieuczyciwym wyrokiem historii znaleźli się na terenach innej republiki niż tej która reprezentuje ich nację! Więc teraz jako prawdziwy jugosławiański patriota apeluje do was o to by tak samo jak 40 lat temu stanowili Siłę która uratuje Jugosławię!


 • Arsyntia

  -Niech się pan zdecyduje, czy jest Serbem, Czarnogórcem, czy Jugosłowianinem. No chyba, że jest pan potrójnym obywatelem…


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  - To oczywiste, że jest Serbem, a przemowa o tym, iż jest obywatelem Jugosławii, to jedynie przykrywka! • Horthysi
  Horthysi zorganizowali kolejną falę przemarszów oraz akcji szkoleń samoobrony w razie ataku ze strony Serbów. Tak samo też to określili oficjalnie. Tak samo było z kolejną rekrutacją do samej organizacji. Rozwieszono kolejne plakaty stylizowane na te alianckie podczas drugiej wojny światowej. Dokładniej chodzi o ten plakat.
  Z drobnymi poprawkami oczywiście. Na przykład przerysowaniem żołnierza niemieckiego na żołnierza jugosłowiańskiego, ale z naszywką po węgiersku - serb. Sam napis także był napisany po węgiersku. • //psst to przemowa miejscowego przywódcy a nie partyjnego • //Czyli mogę zrobić sobie mord na serbach, ale powiem, że to byli tylko działania miejscowego przywódcy?


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // Tak.


 • Arsyntia

  @Flammender-Ruhm napisał w Akcje bezpośrednie:

  //psst to przemowa miejscowego przywódcy a nie partyjnego

  //…


 • Arsyntia

  Belgrad
  Chorwaccy republikanie zorganizowali pokojową manifestację mającą wymusić presję na rządzie serbskim jugosłowiańskim, by ten zgodził się na próbne referendum niepodległościowe


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Kastrioci
  Ze względu na agresywne podejście serbskich monarchistów do kwestii Kosowa, przewodniczący APD zażądał intensyfikację szkolenia albańskich ochotników. APD wysłało również swoich przedstawicieli do Stanów Zjednoczonych, aby poprosić o udzielenie im wsparcia w postaci ekwipunku, gdyż jest możliwość konfliktu serbsko-albańskiego. • MPJ zorganizowało kontrdemonstrację. ,nie dla secesji! Niech żyje Jugosławia!" Która blokuje drogę demonstracji Chorwatów • MPJ
  W ostatnich dniach do Waszyngtonu poleciał samolot z przedstawicielami MPJ którzy mieli przekonać prezydenta stanów zjednoczonych że MPJ nie chce niczego więcej niż utrzymania Jugosławii w istniejących granicach, otwarcia rynku na zachód i prywatyzacji oraz przywrócenia monarchii


 • Arsyntia

  //ej chopie, ale to pokojowa manifestacja//


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  Belgrad
  Do Belgradu zostali wysłani przedstawiciele APD, którzy przyłączyli się do chorwackiej manifestacji. Kierują się w stronę serbskiej kontrmanifestacji.


 • Soviet Dust Pandemia Arsyntia Metro 2035 Zorze Onaliah

  // Bijmy się :v // • Horthysi
  Wysłali nieliczną reprezentację - 15 osobową w celu wspomożenia Chorwatów oraz możliwej jak najszybszej relacji oraz komentarzu dotyczącego wydarzeń w tym Serbskim pierdolniku zwanym Belgradem.


Log in to reply