Group Details Private

Ostatnie Dni

Hegemon naszego świata, największe i najpotężniejsze państwo kontynentu, Imperium Rectis, chyli się ku upadkowi, co jednych napawa radością, a innych przerażeniem… Bezpieczeństwo rozległych połaci bogatego, żyznego i dostatniego kraju stoi pod znakiem zapytania, gdy na wschodnie granice spadają kolejne bandy barbarzyńców, północ łupiona jest przez wojowników z mroźnych krain, a południe lada dzień upadnie pod naporem armii koczowników. Jednak wszystko to zdaje się być jedynie wstępem do niewiarygodnego zła, okrucieństwa oraz orgii mordu i przemocy, które dopiero nadejdą z dalekiego wschodu, z zapomnianej kapliczki wyklętego boga… Stań na czele wojsk chylącego się ku upadkowi imperium i spróbuj ocalić je przed nadchodzącą zagładą. Zagłęb się w niuanse dworskiej polityki, pochlebstwami, trucicielstwem, zdradą i miłością pnąc się po szczeblach kariery. Bądź wspomóż drugą stronę konfliktu, zostań wodzem zahartowanych mrozem i wojnami plemiennymi północnych barbarzyńców, ambitnym watażką wschodnich klanów, szukających szczęścia, chwały, łupów czy miejsca do osiedlenia się na terenach ginącego imperium lub jednym z fanatyków z wiecznie gorących pustyń odległego południa. Albo spróbuj przeżyć jako zwykły chłop, mieszczanin, arystokrata, żołnierz, kupiec czy ktokolwiek inny. A gdy nadejdzie czas i mosiężne rogi wzniosą swą pieśń ku przerażeniu i zgubie innych ludzi stawisz czoła największemu zagrożeniu dla całego świata, większego niż wszyscy barbarzyńcy razem wzięci… A jeśli nie zdołasz go pokonać, dołącz do niego, bowiem Ciemność jest nie tylko cierpliwa, ale i łaskawa…

 • RE: Rozgrywka [Afryka]

  Republika Rodezyjsko-Afrykanerska

  ŻYWA REAKCJA MICHAŁKA

  Werbunek:
  live mike reaction.jpg
  Dyplomacja:
  live mike reaction.jpg
  Handel:
  live mike reaction.jpg
  Badania:
  live mike reaction.jpg
  Wydatki:
  live mike reaction.jpg
  Taktyka:
  live mike reaction.jpg
  Podsumowanie:
  live mike reaction.jpg

  posted in Nazaris
 • RE: Rzut Kością [Afryka]

  To ile wypadło?

  posted in Nazaris
 • RE: Rozgrywka [Afryka]

  Tura 21

  1966.08.29

  Operacja Czarne Tulipany zakończyła się olbrzymim sukcesem ze strony państwa, które tę operację prowadziło. Przed dwadzieścia jeden tygodni realizował się plan, który wstrząsnął dzisiejszym światem.

  Gracze

  RRA
  W RRA doszło do zorganizowanej przez Wiceprezydent parady wojskowej, w której to, na oczach wszystkich, na zamontowanych na przyczepach szubienicach, przewieziono głównymi ulicami stolicy kilka
  ciał osób, rozebranych do naga i z tabliczkami “szpiedzy wroga”. Szczegóły tej akcji trafiły na twoje biurko.

  ARL
  Kurtyna opadła, a w tym koszmarze triumfuje jedna osoba, nawet jeżeli chciałaby ona, żebyś nie musiał tego
  przeżywać. Wszelkie informacje padły jawnie, więcej mają do powiedzenia doradcy.

  Federacja Belgijska
  Ceny frytek poszły w górę, jednakże zdecydowana reakcja państwa sprawiła, że mieszkańcy nie odczują tego zjawiska na własnych portfelach. Możesz czuć się dumny, że masz takich doradców, jednakże pytanie, czy wystarczą oni w obecnym świecie. Dyplomata Zambii prosi o rozmowę z tobą.

  Związek Radziecki
  Wszelkie przygotowania poszły na marne, kiedy okazało się, że angielskie państwo nie zamierza na was czekać. Czy to dobrze, czy to źle? Wypada ocenić jedynie tobie. O prywatną audiencję prosi dyplomata z Algierii Francuskiej.

  Cesarstwo Egipskie
  Zastanawiasz się, co takiego zrobiłeś, żeby zasłużyć sobie na taki los. Osobista wizyta Generał Hayashi sprawia, że widocznie będziesz musiał się ukorzyć. Ten jeden, jedyny raz.

  Federacja Arabska
  Nawet Izrael się obudził i widocznie coś knuje, kiedy Nighthawki urządziły patrol tuż przy granicy z Federacją Arabską. Jednak, pytanie, co będzie dalej? Ambasador Imperium Jemenu wydaje się, że coś na ten temat wie, ponieważ przybył porannym samolotem.

  Mapa

  text alternatywny

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Tura 21

  1966.08.29

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Tura 21

  1966.08.29

  Zaopatrzenie lądowe: 1:75 złota
  Zaopatrzenie marynarki wojennej: 1:75 złota
  Zaopatrzenie lotnicze: 1:75 złota
  Paliwo: 1:100 złota
  Stal: 1:100 złota
  Surowce technologiczne: 1:200 złota
  Uran: 1:600 złota

  Surowce specjalne:
  Algieria Francuska - P, T, ZMW
  SZPAZ - T, ZMW, S, ZL, ZL, ZLO, U, ZL
  Prefektura Japońska - ZMW, ZL, T, U, P
  Demokratyczna Republika Konga - ZLO, P, S, T
  Katar - ZL,
  Nowa Mauretania - ZMW, ZL
  Zambia - ZLO
  Izrael - U

  posted in Nazaris
 • RE: Rzut Kością [Afryka]

  Tura 21

  1966.08.29

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Tura 21

  1966.08.29

  Sigmund Kurtz nie żyje. A przynajmniej tak głosił tabloid Wielkiej Brytanii sprzed dwóch miesięcy. Dzisiaj Sigmund Kurtz pozwolił sobie na lekki komentarz społeczny, kiedy dodał komentarz do upadku Wielkiej Brytanii - “Wielka Brytania nie żyje. Kurtz, wręcz przeciwnie.”

  Tanzania przestała istnieć. Żołnierze Tanzanii zdołali przebić się w większości do Zambii, gdzie się następnie poddali.

  SZPAZ ma nowego lidera i jest nim… Prezydent Burkiny Faso Kwame Nkrumah.

  Tunezja z nowym rządem okazała się być rządem marionetkowym, który oddał państwo w kontrolę SZPAZu. Wojska lojalne ojczyźnie, patrioci i politycy Tunezji nie mogli się mierzyć z wrogiem, który miał dostęp do wszystkich informacji w państwie i wiedzieli, gdzie się co znajduje. Tym samym Tunezja już nie istnieje.

  Miesięcznik Afryki ujawnia Czarne Tulipany!
  Przez 20 tygodni Burkina Faso aktywnie prowadziła działalność, której celem było stworzenie sobie bezpiecznego Imperium, nad którym później mieli przejąć kontrolę.
  Zdobywając fundusze na sprzedaży programu rakietowego zyskała środki, by dokonać przewrotu komunistycznego w Ivory, a następnie w Gwinei. Później, ciągle kontrolując te państwa, dokonała podboju sąsiednich państw, wzrastając do potęgi kontynentalnego mocarstwa. Ostatnie działania Burkiny Faso sprawiły, że przejęli faktyczną kontrolę nad Tunezją, a członkostwo do trzech największych organizacji w Afryce sprawiło, że zyskali dostęp do większości rozwiniętych technologii, jakimi dysponowały te organizacje, zwłaszcza po wewnętrznym udostępnieniu jednostek organizacji.
  Burkina Faso zdołała nie tylko stworzyć imperium i zlikwidować jej namiestnika, kiedy ten zaczął być uciążliwy; nie tylko zdołała czerpać pełnymi garściami z trzech organizacji jednocześnie, ale także zdołała dokonać tego bez wzbudzania większych podejrzeń na samych siebie.
  Operacja Czarne Tulipany kosztowała łącznie około miliona.

  Prezydent Nkrumah ponownie zalegalizował Miesięcznik Afryki na terenie całego kraju.

  Prezydent Nkrumah mianował Tamale nową stolicą SZPAZu, obecnie niedostępną dla większości polityków i dziennikarzy świata, co skutecznie pilnują komunistyczne bazy wojskowe, położone na granicy Burkiny Faso, umieszczone tam specjalnie po to, by chronić Burkinę Faso przed innymi państwami.

  SZPAZ otwarcie twierdzi, że nie obchodzi go konflikt z resztą Afryki. Jeżeli chcecie wojny - on jest gotowy. Jeżeli chcecie wojny nuklearnej - on jest gotowy. Jeżeli sobie darujecie i pozwolicie SZPAZowi kontynuować to, co robił - aka niszczył Pakt Hoovera - ten nie wejdzie wam w drogę.

  SZPAZ zrezygnował z udziału w jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej.

  Wielka Brytania zgładzona przez ZSRR.

  Imperator nie żyje! Imperator Jemenu został pokonany w pojedynku z Generał Hayashi. Prefektura zgodziła się na jego honorowy pochówek.

  Imperium Jemenu zaatakowało część sił Prefektury Japońskiej neurotoksynami.

  Prefektura Japońska zniszczyła satelitę szpiegowską Kataru, jak i też przejęła kontrolę nad jednymi z laboratoriów Imperium Jemenu, gdzie pracowano nad neurotoksynami.

  Katar przegrywa na froncie z Federacją Arabską, z kolei Imperium Jemenu przegrywa z Grupą Kilimandżaro.

  posted in Nazaris
 • RE: Karty Postaci

  o cholibka

  posted in Świat w Płomieniach
 • RE: Nowe Gilgasz

  Spojrzał na Hobgoblina i odchrząknął, aby następnie złożyć przed nim raport z całego ataku na kryjówkę Kartelu.
  – Większość członków Kartelu, którzy byli obecni w kryjówce, uciekła przez portal, a pozostali zginęli w boju. Ucieczka z kryjówki była pospieszna, bowiem nie widziałem, aby coś zostało zabrane z magazynu. W magazynie znajduje się sporo biżuterii, monet czy uzbrojenia, ale najciekawszą dla was rzeczą może być Niebieski Proszek. Ten nie jest mi jakkolwiek potrzebny, ale Wam mogą się przydać pieniądze ze sprzedaży owego towaru. Nie znalazłem w budynku jakichkolwiek pułapek, podobnie jak innych, ukrywających się członków Kartelu, aczkolwiek radziłbym być na baczności. Nie wiem, czy oni powrócą.

  posted in Elarid
 • RE: Krwawe Wybrzeże

  Od razu wykluczył prymitywną szarżę w stronę bramy jako rozwiązanie, patrząc na to, że oprócz machin miotających, obrońcy posiadali liczne wieże dla strzelców, a to poważnie utrudniało sprawę. Można by było skonstruować jakąś machinę oblężniczą, żeby przedostać się na mury, ale to zajmie długi czas, a do tego może ona zostać zniszczona przez ciskane ze strony obrońców wielkie głazy. Magia mogłaby pomóc w zdobyciu grodu, lecz patrząc na stosunek Nordów do magii, ta opcja na ten moment musiała zostać przeniesiona do rezerwy. Pozostała więc jedna opcja - znaleźć inne wejście do grodu bądź takowe wejście stworzyć. Najlepszą okazję do tego mieliby w nocy.
  Reinhardt poszukał więc swojego towarzysza, Zamara, aby podzielić się swoim planem.

  posted in Elarid