Group Details Private

Zorze Onaliah

Szum gałęzi przedwiecznych drzew dyskretnie ubogacał ciszę jaka niepodzielnie panowała na Jadeitowych Polach. Atoli niedawno przyjęła te ziemię w swoją domenę. Prawie tysiąc lat temu to miejsce było świadkiem wielkiej bitwy. Nie chodziło bynajmniej o spór książąt o kawałek piachu, czy cnotę córki jednego z nich. Na tym skromnym poletku ziemi ścierali się bogowie, we własnej świętej osobie. Gasharad’th, Pan Pożogi i Chaosu wypowiedział wojnę pozostałym wyższym bytom sprawującym pieczę nad Onaliah. Po wielkiej wojnie zakończonej zwycięstwem „tych dobrych”. Bluźniercze ciało poległego porąbano na dzwonki i wyrzucono w nieskończoność między gwiazdami. Dużo ponad pół milenium minęło od tamtych wydarzeń. Nawet królewskie elfy i wielcy wampirzy hrabiowie ledwie pamiętają boską wojnę. Nie ma co się dziwić; historia zdążyła w międzyczasie zakręcić się kilka razy. Powstały i upadły dziesiątki księstw, królestw i imperiów; stworzono artefakty które teraz są ledwie legendą, wynaleziono proch, wprowadzono republiki, odrzucono i na nowo przyjęto bogów. Świat jednak znowu zdaje się stać na rozdrożu. Zorze zrobione z czystej magii pojawiają się na nocnym niebie w każdym zakątku świata, od Gór Bolath Eng, przez rzekę Kalistę i pustynie Akinu, do lodowych pustkowi Kurdliatu. Zwykli dotychczas ludzie zaczęli przejawiać zdolności magiczne, widziano zwierzęta o niespotykanych wcześniej kolorach i cechach, a na całym znanym świecie występują dziwne anomalie, często wręcz niemożliwe do opisania. Uczeni i kapłani mają różne opinie na ten temat, mniej lub bardziej apokaliptyczne, jednak wszyscy są zgodni. To początek zupełnie nowej ery w dziejach Onaliah. Czy uda ci się w niej odnaleźć, czy sczeźniesz w mrokach historii?

 • RE: Moskwa

  — Odejdźcie kilka metrów i poderżnijcie gardło. Ma długo krwawić. — Odpowiedział Potomkin, w międzyczasie zajmując się rozkładaniem trójnogu dla WKMu. Czy właśnie skazał kogoś na śmierć? Tak. Czy wiedział kogo skazuje na śmierć? Nie. Czy mógł zostać oszukany, gdy zapytał o jeńców? Tak. Czy chciał o tym myśleć? Nie.

  posted in Pandemia
 • RE: Las Vegas

  — Tak myślałem, ale skoro mnie pytasz, to znaczy że chyba nie. — Odpowiedział wzdychając. Czy jeszcze na pustyni nie obiecywał sobie zastanawiać się dwukrotnie przed podjęciem decyzji? — Będę dawał dupy, prawda?— Zapytał.

  posted in Pandemia
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek
  - Dziękuję wszystkim za wasze pytania i przybycie. Życzę wam wszystkim dobrego dnia, Niech Bóg błogosławi tą Federację. - Po pożegnaniu Generał udał się teraz do dawnego biura, Khalida, by załatwić parę spraw.
  [I koniec RP na tą turę. chyba że masz coś w zanadrzu wadur]

  posted in Nazaris
 • RE: Plantacja Fitzsimmonsów

  — Jim, Clyde. — Jannet zwróciła się do dwóch osób, którym jako pierwszym wyjaśniła sytuację z poddasza. — Kojarzycie tych gości, o których wam mówiłam na górze? Zanim się zwinęli, powiedzieli coś w stylu, że “jak przyjdzie odsiecz, to nas już tutaj nie będzie”. Wiedzieli co się święci i mam cholernie silne wrażenie, że tamci z obozowiska, na których natrafił Soapy i Ci z góry współpracowali.

  posted in Oskad
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek
  – Dziękuję, to wszystko – odparł dziennikarz, zamykając notes po zapisaniu w nim tylko kilku słów. To również było ostatnie pytanie ze strony dziennikarzy.

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek
  Generał przybliżył się do mikrofonu.
  - Dorwiemy każdego z nich choćby chowaliby się na księżycu. - zaakcentował ostatnie słowa. - Pamiętamy i nie zapominamy.

  posted in Nazaris
 • RE: Złe Ziemie

  — Hmph. — Mruknął, biorąc lunetę w dłonie. —Miejmy taką nadzieję.
  Przyłożył lunetę do oka by zobaczyć z czym będą mieli za kilka chwil do czynienia.

  posted in Oskad
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek
  W końcu rękę do góry uniósł dziennikarz Miesięcznika.
  – Czy Federacja zamierza doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości wszystkich przywódców wojskowych, którzy byli odpowiedzialni za ataki bronią atomową na Bagdad i Mekkę? Nawet, jeżeli ci są, bądź mogą być chronieni przez rządy innych państw?

  posted in Nazaris
 • RE: Sprawy Wewnętrzne [Afryka]

  Generał Jabir Malek

  - Następne kroki Federacji Arabskiej to zadbanie o pokój na Bliskim Wschodzie, przynajmniej na jakiś czas. W związku z tym, siły federacji poza zabezpieczeniem swoich dobytków, zamierza oficjalnie wesprzeć siły pokojowe OJA w wojnie z Jemenem. Imperator musi pojąć że ta wojna nie ma sensu i jego dalsze konfliktowanie się z sąsiadami skończy się tym samym co awanturnictwo Sułtana. Zamierzamy również rozpocząć komisję do przesłuchania świadków zbrodni Sułtana oraz jego współpracowników. Warto nadmienić że ze osobami, które zostały aresztowane są między innymi Hasan Shariff, Suede Kader Minister spraw zagranicznych. Poszukiwana jest reszta gabinetu, między innymi los Doradcy Handlowego Maksymiliana Rhynera oraz szefa wywiadu Saada Zamaniego. Wszyscy ci zostaną osądzenie przez międzynarodowy Trybunał Egiptu oraz Arabskiej Federacji, co jest naszą aspiracją.

  Czas odpowiedzieć na drugie pytanie.

  - Poza ALIZĄ, nie jesteśmy wielce zainteresowani współpracą multilateralną w organizacjach. OJA odpowiada za Afrykę nie za Azję Mniejszą, nie jesteśmy też komunistami by przyjaźnić się z SZPAZEM i jego kohortą natomiast Pakt Hoovera i jej rozszerzanie się na Bliski Wschód jest więcej niż nie mile widziane. Jeśli mam być, szczery to wygląda to jak otoczenie państw takich jak Federacja czy też Egipt mimo tego że jak ostatnio sprawdzaliśmy żadne z naszych państw nie jest dyktaturą proletariatu. Natomiast Grupa Kilimandżaro jest grupą, której aspiracje są nieznane dla publicznego oka, co budzi w nas zmartwienie.

  Trzecie Pytanie

  - Federacja ma nadzieję, uszanować suwerenność innych nacji, pod warunkiem wzajemnego szacunku oraz pokoju. Na bliskim wschodzie może Sułtan upadł ale powstały islamistyczne organizmy, które z chęcią wprowadziłyby poza Szariatem równie radykalne metody walki z wrogami jak te w Mekce. Mamy też nadzieje że poszanowane zostaną w innych krajach mniejszości religijne oraz etniczne, szczególnie arabskie. Inna kultura czy religijne dogmaty nie są uzasadnieniem dla dręczenia drugiego człowieka. Dlatego też, wraz z powstaniem Federacji, zamierzamy uszanować mniejszości takie jak chrześcijanie libańscy, Asyryjczycy, Kurdowie, Jazydzi, Szyici i Sunnici. Federacja Arabska jest krajem Arabów, ale też i autochtonów, którzy byli tu nawet przed nami lub pojawią się w przyszłości by pracować na rzecz naszego kraju.

  Cóż czas odpowiedzieć na resztę pytań.

  - Federacja, nigdy nie była zmilitaryzowanym społeczeństwem mimo tego że rządzi nią dosłowny dowódca sił zbrojnych. Państwo jest nadal kontrolowane przez cywili a nie juntę. Nie sądzimy iż nasze wojsko będzie w pierwszej dziesiątce, lecz będziemy starać się by na Bliskim Wschodzie nikt nie mógł nas pokonać. Federacja zamierza jednak powziąć na siebie misję dobrobytu a to tylko można osiągnąć poprzez silną gospodarkę. Nasze plany gospodarcze mają na celu wzbogacenie się o materiały, które są normą na zachodzie, jak telewizja, której upowszechnienie jest jednym z naszych planów. Jednak dobra gospodarka jest oparta o innowację. W Bagdadzie zostanie wybudowana Politechnika Babilońska, która będzie powoli rosnąć dla dobra naszego dobrobytu. Pierwsze działy mają zajmować się Aeronautyką, Informatyką oraz Fizyką na najwyższym szczeblu.

  - Ofiary, najlepiej upamiętnić poprzez rekompensatę oraz utrzymanie ich pamięci. w Bagdadzie ma zostać wybudowany posąg ofiar, nuklearnego holocaustu zaś w Ammanie ofiar całego konfliktu. Będziemy starać się o to aby historie tych co przeżyli były znane na cały świat. Naszym obowiązkiem jest utrzymanie pamięci i Federacja będzie strażnikiem tego płomienia.
  - Niestety istnieje ryzyko konfliktu z wieloma sąsiadami. Poczynając od Izraela, z którym mamy nadzieję jednak zakończyć spór pokojowo czy też Emirat i Imperium, które posiadają aspiracje mocarstwowe. Obawiamy się również radykalizacji islamistów w tych krajach co może nas zmusić do działania prewencyjnego. Dlatego hasło pokoju musi wybrzmiewać głośniej niż kiedykolwiek.

  - Zwrot terytorium jest zależny od rozmów. Zacznijmy od tego że Izrael już dostał na tacy bez walki połowę swych roszczeń, kosztem umowy z naszym krajem, wspólnej walki. Jestem przekonany że Gdyby Izrael, kontynuował razem z nami natarcie, kwestia ich terenów zostałaby dawno rozwiązana na korzyść Izraela. Państwo Żydowskie jednak nie sprecyzowało jakie konkretnie granice chce osiągnąć. Na podstawie rezolucji ONZ? A może na podstawie granic z 1966 sprzed interwencji Sułtanatu i Iraku? W dodatku mimo naszych ostrzeżeń Tel Awiw, zdecydował się dołączyć do sojuszu, który nie powinien był znajdować się na półwyspie. Jedno jest pewne, jeżeli Izrael chce coś odzyskać, będzie musiał szykować się na koncesje, poczynając od miejsca w rządzie dla Arabów oraz przemyślenia swojej polityki. Co jednak wyjdzie, dowiemy się za tydzień z rozmów w Jeruzalem. Mamy jednak nadzieję że rozsądek przezwycięży nasze wspólne problemy.

  Generał się lekko spocił po swojej ostatniej odpowiedzi.
  -Są jeszcze jakieś pytania?

  posted in Nazaris