Group Details Private

Zorze Onaliah

Szum gałęzi przedwiecznych drzew dyskretnie ubogacał ciszę jaka niepodzielnie panowała na Jadeitowych Polach. Atoli niedawno przyjęła te ziemię w swoją domenę. Prawie tysiąc lat temu to miejsce było świadkiem wielkiej bitwy. Nie chodziło bynajmniej o spór książąt o kawałek piachu, czy cnotę córki jednego z nich. Na tym skromnym poletku ziemi ścierali się bogowie, we własnej świętej osobie. Gasharad’th, Pan Pożogi i Chaosu wypowiedział wojnę pozostałym wyższym bytom sprawującym pieczę nad Onaliah. Po wielkiej wojnie zakończonej zwycięstwem „tych dobrych”. Bluźniercze ciało poległego porąbano na dzwonki i wyrzucono w nieskończoność między gwiazdami. Dużo ponad pół milenium minęło od tamtych wydarzeń. Nawet królewskie elfy i wielcy wampirzy hrabiowie ledwie pamiętają boską wojnę. Nie ma co się dziwić; historia zdążyła w międzyczasie zakręcić się kilka razy. Powstały i upadły dziesiątki księstw, królestw i imperiów; stworzono artefakty które teraz są ledwie legendą, wynaleziono proch, wprowadzono republiki, odrzucono i na nowo przyjęto bogów. Świat jednak znowu zdaje się stać na rozdrożu. Zorze zrobione z czystej magii pojawiają się na nocnym niebie w każdym zakątku świata, od Gór Bolath Eng, przez rzekę Kalistę i pustynie Akinu, do lodowych pustkowi Kurdliatu. Zwykli dotychczas ludzie zaczęli przejawiać zdolności magiczne, widziano zwierzęta o niespotykanych wcześniej kolorach i cechach, a na całym znanym świecie występują dziwne anomalie, często wręcz niemożliwe do opisania. Uczeni i kapłani mają różne opinie na ten temat, mniej lub bardziej apokaliptyczne, jednak wszyscy są zgodni. To początek zupełnie nowej ery w dziejach Onaliah. Czy uda ci się w niej odnaleźć, czy sczeźniesz w mrokach historii?

 • RE: Dyplomacja

  Królestwo Prus

  Królestwo Prus oferuje sojusz obronny Imperium Rosyjskiemu.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Bar "Candy Star"

  - Wybacz, przyzwyczajenie. - Uśmiechnął się. - Choć i tak wnioskuję, że nie wypuszczą nas przez najbliższy miesiąc, nie zamyka się planety na kilka dni tak po prostu. Albo rozsiewa się tu jakaś zaraza, albo starając się złapać kogoś na tyle groźnego, że złapanie go jest więcej warte niż cały przychód jaki mogłoby wygenerować to miejsce, gdyby nie było zamknięte. - Podzielił się swoją opinią i spojrzał w pustą szklankę. - Co pijesz? Ja stawiam. - Zaoferował się, samemu zamawiając dwa Jeager bomby.

  posted in Kazamata XIII
 • RE: [LAS] Północna część lasu

  Odpalił swój skaner pokazujący istoty żywe i wypatrywał potwora, szukając jakiegoś systemu wsparcia w walce czy celowania, przyda się.

  posted in Przypadki z Vasira Lake
 • RE: Kuryer Powszechny- rozgrywka

  Austria wip

  Decyzje- wydarzenia

  1. Podjęliśmy współpracę z Włoską Federacją w sprawie zabójstwa dyplomaty
  2. Potępiliśmy Bismarcka, Związek Niemiecki oraz południowych Niemców. Ostrzegliśmy również Związek prze próbą włączenia Bawarii.

  Decyzje- roleplay
  wp

  Wydatki

  Gospodarka
  Do fabryki przyjęto 40 nowych robotników
  Rozbudowuję kopalnię węgla do poziomu drugiego

  Polityka wewnętrzna
  Rząd zgadza się na petycję demonstrantów, wprowadzając dwunastogodzinny dzień pracy

  Wojsko
  Biuro rekrutacyjne przyjęło do sił zbrojnnych tysiąc nowych ochotników
  Wysyłam jeden pułk do stolicy, aby spacyfikować strajk

  Dyplomacja i handel
  3. Zaoferowaliśmy Sułtanowi zakup Bośni oraz stworzenie tam satelity austriackiej w roli buforowej.
  4. Pytamy Rosję o jej stosunek do spraw w Bośni.

  Podsumowanie

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Dyplomacja

  Kaisertum Österreich

  Włochy:
  Austria odpowiada na kwestie warunków współpracy Federacji Włoskiej. Zdajemy sobie sprawę z tego że Włoscy detektywi mogliby mieć problemy z komunikacją dlatego większość detektywów w tej sprawie będzie pełnokrwistymi Wenecjanami lojalnymi wobec Kajzera. Nie widzę więc problemów z językiem podczas naszej współpracy.

  posted in Fires of Revolution [PBF]
 • RE: Główny hangar

  // :V

  posted in Kazamata XIII
 • RE: Dyplomacja

  Rząd Holandii chciałby zaoferować Flandrii wysłanie 5 holenderskich pułków wojskowych w ramach wsparcia w wojnie z Walonią.

  posted in Fires of Revolution [PBF]