Dom Billa Deweya

• Mistrz Gry

Przestronny dom jednorodzinny wybudowany w stylu lat 50-tych. Niegdyś często uczęszczany przez interesantów burmistrza, dzisiaj nieco opustoszały, jeśli nie zaniedbany.

• Mistrz Gry

Dewey wraca na swoje ,stare śmieci" (jak zwykł mawiać) bardziej wykończony niż w inne dni pracy.
    ,W końcu nieczęsto zdarzają ci się pączkowe przebieżki po plaży, Bill" - mamrocze sobie pod nosem.

Dewey wykonuje typowe, wieczorne czynności, jakie mógłby wykonywać facet w średnim wieku po powrocie z pracy i zasypia, oczekując na kolejny, zwyczajny dzień wypełniony pracą w pączkarni.

• Mistrz Gry

avatar Andrzej_Duda Andrzej_Duda

Ex Burmistrz nie może przestać myśleć o Perle. Ta gładka cera, zadbane włosy, zgrabna sylwetka i głębokie oczy…

• Mistrz Gry

Bill próbuje walczyć z tymi wyobrażeniami, lecz z góry skazany jest na porażkę. Mimo wysiłków mających na celu doprowadzić samego siebie do stanu snu, nie udaje mu się. Bill’owi mija kolejna bezsenna noc pochłonięta rozważaniami i mętnymi marami dotyczącymi bladego Klejnotu.
    Dopiero następnego dnia, po nieprzespanej nocy dochodzi do wniosku, że jednak mógł wziąć jakieś proszki nasenne.
    Wolno zwlekając się z łóżka, Dewey wykonuje poranną toaletę, je śpóźnione śniadanie i postanawia zrobić sobie dzień wolny. Ubiera swoją starą, dobrą marynarkę i mimo senności wychodzi z domu, by pochodzić bez celu po mieście.

• Mistrz Gry

Przychodzi mu to z trudem, ponieważ Perła nieustannie siedzi w jego głowie i zajmuje większość jego umysłu.
    // www.grupy.jeja.pl/topic,64008,beach-city.html

• Mistrz Gry

Dewey w końcu powrócił do domu z umysłem pełnym kotłujących się myśli. Walka pod świątynią, biała olbrzymka, jej potrzebująca pomocy służka bojąca się swojej pani…
    Starając się je odgonić, zrobił sobie posiłek i nawet się specjalnie nie przygotowując, zwalił się nieprzytomny na kanapę, próbując nadrobić wczorajszą, nieprzespaną noc.

• Mistrz Gry

Budzą go srogie bity dochodzące z jego góry.

• Mistrz Gry

-Nosz cholera, skaranie boskie z tym dzieciakiem - cedzi przez zęby, po czym wstaje i krzyczy najgłośniej, jak potrafi - Buck, ścisz to! Ojciec próbuje tu spać!

• Mistrz Gry

DUM DUM DUM DUM DUM

• Mistrz Gry

Wkurzony Dewey rzuca się w stronę pokoju syna. Otwiera drzwi z całej pety, stając dumnie we framudze w samych slipach i koszuli na ramiączkach (,żonobijce") , z miną wskazującą, że ,ktoś tu oberwie".

• Mistrz Gry

// P O T Ę Ż N Y //
    Buck i jego kapela mają próbę, Steven też jest.
    Buck na widok swojego ojca w takim stanie robi facepalma.

• Mistrz Gry

-Ejejejejejej! Synek! - krzyczy, siląc się na władczość - Co to ma być?! Nic mi nie wspominałeś o jakiejś rąbance!
    Chwilę później, rozumiejąc, że w pokoju są również dwie dziewczyny, zawstydzony okrywa się w pasie prześcieradłem leżącym na krześle przy drzwiach.

• Mistrz Gry

Buck:
    -Mówiłem, ale ty tylko mruknąłeś coś o ciotce Stevena…
    Facepalm x2.

• Mistrz Gry

Przez chwilę patrzy na syna zdziwiony, ale w końcu sobie przypomina. Jego syn wspominał o wpadnięciu jego przyjaciół na próbę koncertu, jednak Bill wtedy nie mógł powstrzymać powracających myśli o Perle. Po chwili wzdycha i mówi ze skruchą w głosie:
    -Tak, przypominam już sobie. Przepraszam za to, że wszedłem nieproszony. Od tej pory masz do następnego ranka wolny dom, ja idę spać gdzie indziej.
    Mówiąc te słowa, pożegnał się z resztą osób obecną w pokoju i wrócił do salonu, w którym niedbale rozłożył swój barłóg. Postanowił.
    Dzisiaj postanowił przenocować wraz z Białą Perłą.
    Przebrał się w jakieś luźne, dresowe ciuchy, przygotował sobie śpiwór wraz z termosem z kawą i wyszedł z domu.
    Zanim na dobre skierował się do (nie takiego już)pustostanu, krzyknął jeszcze w stronę okna prowadzącego do pokoju syna:
    -Tylko niczego mi tu nie zniszcz, bo tobie taki exodus odprawię!

• Mistrz Gry

DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUM

• Mistrz Gry

Słysząc muzykę, cicho szepnął do siebie:
    -Kiedyś to muzyka była lepsza
    I poszedł do fabryki

• Mistrz Gry

Bill wparował do swojego i zaczął gorączkowo pakować najpotrzebniejsze rzeczy. Poczuł się niczym swój prapraprapradziadek, który, jeśli wierzyć rodzinnym historiom, w podobny sposób opuścił rodzinną Anglię w poszukiwaniu przygód. Te przeczucie przypomniało mu zaraz o jednej, najważniejszej rzeczy, jaką powinien zabrać.
    Po spakowaniu potrzebnego ekwipunku podszedł w stronę domowego kominka. Na jego szczycie wisiała stara szabla oficera marynarki, będąca własnością jego przodka. Zdjął ją z nabożnością i przytroczył ją sobie do pasa. Wiedział, że ten rodzinny artefakt doda mu otuchy w następujących, nieznanych przygodach.
    -Dziadku Williamie, będziesz ze mnie dumny - powiedział cicho.

• Mistrz Gry

Z góry dobiega cały czas muzyka, Buck chyba uznał, że jego ojciec się spił jak świnia i pisał do niego głupoty. Pozostaje tylko wrócić do Perły i powiadomić ją o gotowości do odlotu z tej dziury.

• Mistrz Gry

Przed ostatecznym odejściem Bill napisał jeszcze krótki list pożegnalny skierowany do syna, w którym niejako powtórzył treść SMS-a, dodając jednocześnie słowa przeprosin za wszystkie sytuacje, w których mógł zawstydzić syna.
    Pismo pozostawił na stole w salonie, zaś sam kontynuator rodzinnej tradycji odszedł na zawsze ze swojego dotychczasowego domu i ponownie skierował się do fabryki.

• Mistrz Gry

Dewey w końu dotarł na teren swojej posesji. Zatrzymał sięna wprost drzwi i z pewną nostalgią przyglądał się miejscu, które kilka dni temu opuścił, by zmienić swoje życie. Jednocześnie także rozglądał się, by zobaczyć jakieś oznaki życia w samym domostwie. Liczył, że będzie mógł poważnie porozmawiać ze swoim synem o własnym zniknięciu.
    -Cóż… oto chwila prawdy - powiedział, zwracając się do Pereł - Zobaczymy, co Buck powie o powrocie swojego syna…
    Kiedy to powiedział, poprawił nieco swój garnitur od Niebieskiej, jak również nieco otrzepał swoją torbę z kurzu. Głośno westchnął i powoli zaczął podchodzić do drzwi, jednocześnie trzymając klucz do domu w dłoni.

• Mistrz Gry

Jak na razie, nikogo nie widać. A swoją drogą, dom wygląda na opuszczony. Podejrzane. Bardzo podejrzane!

• Mistrz Gry

Jest to dosyć dziwne. Postanawia podejść nieco szybciej do drzwi i otworzyć je. Kiedy to robi, wchodzi szybkim krokiem do wnętrza domu i rozgląda się po nim.

• Mistrz Gry

Dom jest w takim stanie w jakim go opuścił. I nie ma w nim ani żywej duszy.

• Mistrz Gry

Postanawia rozejrzeć się i poszukać jakiejkolwiek wiadomości czy znaku od syna, który wyjaśniłby, dlaczego Bucka nie ma w domu. Jednocześnie w jego głowie wciąż pojawia się nutka nadziei, że absencja syna jest tylko chwilowa i zaraz wróci.
    -* Przecież on zawsze szwenda sie z tymi swoimi kumplami. Nie ma się o co martwić, zaraz przyjdzie * - dodaje sobie otuchy w myślach, wciąż przeszukując parter domu w poszukiwaniu wskazówek.

• Mistrz Gry

Jak na tazie Bill nie znalazł niczego, co mogłoby mu wskazać, dlaczego dom jest taki opuszczony. I faktycznie, to dość prawdopodobne, że po prostu wyszedł z kolegami, w końcu nie widział, że to akurst dzisiaj jego ojciec wróci z wyprawy godnej samego Odyseusza.

• Mistrz Gry

Cóż, będzie o to martwić się za chwilę. Dewey położył torbę na Ziemi i zawołał Perły, żeby weszły. W międzyczasie zaczął rozpokowywać swoje rzeczy (sfatygowane ubrania, śpiwór itp.) i wkładać je na odpowiednie miejsca. Kiedy to robił, mimowolnie spojrzał się na górną część kominka, gdzie zazwyczaj wisiała szabla przodka.
    -Ach, szkoda, że została zniszczona - powiedział do siebie z pewnym smutkiem, powracając do wypakowywania się.

• Mistrz Gry

Całkiem dobrze mu idzie rozpakowywanie się, zwłaszcza, że ma taką świetną motywację. Perły weszły do domu i się rozglądają.
    PD:
    -Podoba mi się pańska posiadłość, Mój Panie. Taka przestronna i przytulna, Mój Panie.
    RP:
    -Nie dużo miejsca w porównaniu z salami Diamentów, ale wciąż jest dość wygodnie.

• Mistrz Gry

Kiedy skończył, wskazał na wersalkę i powiedział:
    -Siadajcie sobie.

• Mistrz Gry

Perły usiadły na kanapach.
    PB:
    -Kocham Mojego Pana mieszkanie tak jak kocham Mojego Pana, Mój Panie.

• Mistrz Gry

-Dzię… dziękuję, Perełko - podziękował nieco skonsternowany jej wypowiedzią, jednak zaraz po tym dodał łagodnie - No, to jesteśmy na Ziemi! Nie chciałybyście uczcić tej okazji w ziemski sposób?
    Kiedy skończył, Bill spojrzał się w stronę starego barku, by sprawdzić, czy przypadkiem jego zapas luksusowych trunków służących niegdyś do przekupywania wyższych urzędników stanowych nie został naruszony przez syna podczas jego nieobecności.

• Mistrz Gry

Złoty chłopak ten Buck, nawet nie tknął jego kolekcji alkoholi na wszystkie okazje! Tylko ciekawe, czy Perły tak w ogóle mają ochotę na alkohol. I jak zareaguje na niego ich organizm, skoro nie mają organów wewnętrznych? Ciekawe. Szalenie ciekawe. No cóż, trzeba spróbować.

• Mistrz Gry

Billowi nie przeszło do głowy urządzanie srogiej libacji, rzaczej myślał o… kulturalnym uczczeniu pworotu na Ziemię. Dlatego też Dewey podzedł do barku, otworzył go kluczykiem, który trzymał wraz z kluczami od domu, wyjął z niego koniak wraz z trzema kieliszkami i postawił na stole przed wersalką. Zaraz potem ochoczo zaczął nalewać.

• Mistrz Gry

Perły zaciekawione patrzą się na płyn przelewamy do kieliszków.
    RP:
    -Co to?
    PB:
    Milczy.

• Mistrz Gry

-Koniak. Taki luksusowy napój, który ludzie piją dla rozrywki lub dla uczczenia ważnych okazji. A taką jest nasz powrót na Ziemię. - wyjaśnił, po czym podniósł kieliszek i dodał: No, to na zdrowie!
    Po czym opróżnił kieliszek z szybkością i gracją osiedlowego menela.

• Mistrz Gry

Perły niczym arystokracja powoli wzięły kieliszki i wzięły po małym łyku.

• Mistrz Gry

Dewey nalał sobie jeszcze jeden i wypił kolejny.
    -Ach… Nie ma to jak porządny alkohol… - powiedział z satysfakcją, po czym usiadł na fotelu przed wersalką.
    -To… jak wam się podoba póki co na Ziemi?

• Mistrz Gry

RP:
    -Może być, ale dziwne macie zwyczaje.
    PB:
    -Jest tutaj świetnie, Mój Panie. Smakuje mi pana napój.
    Perły wzięły po kolejnym łyku.

• Mistrz Gry

-Cóż… ludzie ogólnie są dziwni… - skomentował, po czym zwrócił wzrok w stronę potretu swojego prapraprapradziadka, który prezentował się mniej więcej tak:
    image
    -Przykładowo. Widzicie tego dżentelmena na obrazie? - powiedział wesoło do Pereł, pokazując im obraz palcem - To jest mój prapraprapradziadek William. Postanowił dokonać czegoś szalonego, opuszczając swój rodzinny dom i płynąc starym statkiem z niewielką załogą przez calutki ocean, by znaleźć nowe ziemie i móc cieszyć się sławą i szacunkiem. Walczył nawet z potworem morskim!

• Mistrz Gry

Perła Billa jest zachwycona.
    -Co za wspaniała opowieść, Mój Panie! Nie zmienia to faktu, że Mój Pan jest dużo wspanialszy od swojego przodka! Miał pan dużo więcej przygód niż pana prapraprapradziadek! I ma Mój Pan mnie!
    Różowa Perła opróżniła swój kieliszek do dna.
    -Ciekawa opowieść.

• Mistrz Gry

-To prawda, naprawdę ciekawa opowieść. - skomentował, po czym nagle wstał i stanął obok portreru, jednocześnie przyjmując pozę swojego przodka.
    -A przy okazji: nie wydaje wam się, że jestem do niego trochę podobny? -spytał się żartobliwie. Porcja humoru nigdy nie zaszkodzi.

• Mistrz Gry

PB:
    -Jest pan bardzo podobny do swojego przodka. Jedyną różnicą jest pańska fryzura, Mój Panie. Moim zdaniem Mój Pan wygląda dużo lepiej od swojego przodka.

• Mistrz Gry

-Dziękuję - powiedział wesoło, po czym odparł poważniej - Przeproszę was na chwilę. Muszę się dowiedzieć, gdzie jest teraz mój syn. Rozgoście się.
    Bill potem udał się do kuchni, gdzie postanowił zadzwonić do syna ze swojego telefonu. Może odbierze.

• Mistrz Gry

Perły sobie spacerują po mieszkaniu, a Buck nie odbiera.

• Mistrz Gry

Westchnął. Mógł się tego spodziewać. Zamiast tego napisał mu SMS-a, w którym wyraża skruchę za swoje zachowanie i informuje go, że w końcu powrócił do domu. Następnie postanowił zadzwonić do urzędu miasta, by dowiedzieć się, dlaczego Wielki Pączek idzie do rozbiórki.

• Mistrz Gry

Tym razem odebrał urzędnik.
    -Tutaj urząd miasta Beach City, w jakiej sprawie pan dzwoni?

• Mistrz Gry

-Dzień dobry, Bill Dewey z tej strony. Chciałem się tylko zapytać o powód wyburzenia ,Wielkiego Pączka". Przecież nie było to miejsce stwarzające zagrożenie budowlane czy bardzo zaniedbane…

• Mistrz Gry

-Ależ proszę pana, od dwóch miesięcy nikt nie zajmował się tym budynkiem. Pani burmistrz Nanefua zdecydowała się wyburzyć “Wielkiego Pączka” i postawić na jego miejscu nową, nowocześniejszą pączkarnię.

• Mistrz Gry

-Dwóch miesięcy… - powiedział cicho. Nie spodziewał się, że spędzi aż tyle czasu w kosmosie. Wydawało mu się, że spędził tam tylko kilka dni. - Dobrze, rozumiem. Dziękuję za informację.
    Dwa miesiące. Pewnie Buck mógł już dawno się stąd wyprowadzić i zapomnieć o biednym staruszku. W końcu miał tych swoich przyjaciół i kapelę.

• Mistrz Gry

Tak. To rzeczywiście jest możliwe, że Buck się wyprowadził! Szybko zleciała ta jego kosmiczna odyseja, nie ma co…

• Mistrz Gry

Jeszcze raz podziękował za informację i się rozłączył, po czym usiadł nieco zasmucony.
    -Minęło tyle czasu, że mój syn pewnie dawno jest daleko stąd… - powiedział przygniębiony, spuszczając głowę.

Log in to reply