Group Details Private

Rok 2018

Minęło 5450 lat, odkąd dopiero co rozwijający się cywilizacyjnie, samoświadomy gatunek z podrzędnej planety w pospolitym układzie solarnym spotkał po raz pierwszy awangardę kolonizacyjną Tetrarchiatu, hegemonicznego imperium międzygwiezdnego. Wydawało się początkowo, że te istoty, jak również ich rodzimą planetę, spotka ten sam los, co wielu innych przed nimi: wyginięcie i przekształcenie ich rodzinnego świata w kolonię górniczą. Lecz tkające los siły wszechświata wykuły dla owego gatunku nową, całkiem niespodziewaną ścieżkę. Oto jedna z przywódczyń owego organizmu państwowego, Eteryczna-Utula, dostrzegła w tych, wydawało się, bardzo prymitywnych istotach, drzemiący w nich potencjał i przekonała pozostałe z władczyń, by pozwolić im się wykazać jako siła bojowa i robotnicza. Jak się później okazało, te stworzenia spełniły wielokrotnie oczekiwania czterech Eterycznych Tetrarchiń, co zagwarantowało im stałe miejsce w Tetrarchiacie. Tymi zasłużonymi dla kosmicznego imperium istotami byli ludzie z planety zwanej przez nich samych Ziemią. Tysiąclecia po tych wydarzeniach, w 2018. roku Nowego Kalendarza Tetrarchicznego, Wolny Świat Ziemia jest prosperującą i szanowaną planetą o szerokiej autonomii, znajdującej się w domenie hegemonicznego Tetrarchiatu, rozdającego karty jako jedna z potęg w Drodze Mlecznej.

 • RE: Roth Stormwind - Mag na usługach

  - Tak, widziałem go gdzieś w krzakach, więc po wszystkim poszedłem sprawdzić teren - odparł i wyciągnął włosy tegoż elfa. - Tylko to tam znalazłem, ale chyba wystarczy?

  posted in Beyond Time - Drastea
 • RE: Erika van Johansen

  //Z tłumacza to czy umiesz trochę po norwesku?//

  Stał tak w Twoim objęciu przez jeszcze parę sekund i się wyśliznął, a dziewczyna oparła się o drzwi i głęboko oddychała.
  – Myślicie, że innym też się to przytrafiło? Ona jakby martwa była, ale nie do końca. Czułam jakbym mi ktoś położył kostki lodu na dłoni, gdy dotknęłam jej… – powiedziała dosyć spokojnie.
  – Bo chyba była. Żywy człowiek nie jest zimny jak lód i nie zniósłby ot tak postrzelenia w zęby, i złamanego łokcia.

  posted in Postacie
 • RE: John Kane

  Chłopaka uratowałeś, ale już musiał sam sobie poradzić z wyczołganiem się spod truchła. Przy skręcaniu karku truposzowi, który siłował się z kobieciną, zerwałeś mu kawał skóry z jego zimnej twarzy, co prawie doprowadziło Cię do zrzygania się. Całe szczęście w ostatniej chwili powstrzymałeś puszczenie pawia na kobietę.

  posted in Postacie
 • RE: Malcolm Travis

  Jeźdźcy obserwowali każdy wasz ruch i dalej mierzyli ze swoich pistoletów i karabinów.
  – No to teraz wasze gnaty na ziemię i na kolana. – powiedziała spokojnie i wyszła z rzędu. Teraz już wiesz, kto przemawia. Raczej. – I bez gwałtownych ruchów, bo wiadomo jak to się skończy, prawda?

  posted in Postacie
 • RE: 221B Baker Street [Londyn, Anglia, Ziemia}

  Sherlock Holmes nie spał od… Zaraz, kiedy był pierwszy dzień lata… jakoś tak… No nic, jak coś wertuje, to czasem na kilka dni znika umsylem i nie mogą korzstać z jego genialnych umiejętności dedukcyjnych. Syndrom wyższości, chyba tak to nazwał lekarz. W każdym razie, w pewnym momencie odwrócił się i chrząknął:
  -Agenci Tarczy, proszę o uwagę. Proszę zostawić rzeczy, które macie na razie i podejść do mnie. Nie Jenny, nie rzucaj tej książki proszę. Mam tam… Ważne dokumenty… - nikomu nie powie, że zapisywał, ile ludzi mu zginęło przed domem i że zapisywał ich każdy szczegoł, każdy rozbryzg krwii, każdy fragment mózgu rozchlapany.

  posted in Steven Universe [PBF]
 • 221B Baker Street [Londyn, Anglia, Ziemia}

  221B Baker Street na codzień wydaje się normalnym adresem, ot, mieszkanie między barem z kanapkami a jakimś sklepikiem detalicznym. Nikt nie wie (a w każdym razie niewielu wie) ze zwykłych ludzi o tym, że pod tym adresem zamieszkuje dwójka najbardziej kultowych detektywów na świecie: Sir Sherlock Holmes i Sir John Watson, pełniący wartę już od czasów królowej Wiktorii. Nominalnie właścicielką jest pani Tipulti, stara gosposia, która wygląda, jakby miała z 60 lat i artetyzm, jednak w rzeczywistości jest to jedna z najlepszych agentek Tarczy na wyspach, która nazywa się Elizabeth Johnson i mającą 30 lat maksymalnie. We wnętrzu niby niczego nie ma, ot, mieszkanko urządzone sobie na modłę wiktoriańską, jednak nie dajcie się zwieść. Systemy alarmowe, monitorujące najważniejsze obiekty w Londynie (a także Whitechapel), komputer korzystający z około 0,05 promila pamięci urządzeń “Cywilnych” na terenie Wielkiego Londynu (niby niewiele, ale zakładając, że średnio na urządzenie przypada 8 GB mocy obliczeniowej, a urządzeń jest kilkadziesiąt milionów, to…), kilka sztuk broni laserowej, system samozniszczenia, a także dawne trofea Sherlocka z jego rozwiązanych tajemnic i kilkadziesiąt medali. Podczas sławetnej schizmy po “śmierci” Fury’ego było to tymczasowe centrum dowodzenia Tarczą na terenie Wielkiego Londynu. Za Rossa placówka została uśpiona, lecz w każdym momencie ma być gotowa do podjęcia działalności. Teraz zatem, jest głównym ośrodkiem “Wściekłych” (zwolennicy Fury’ego) po jego bezpośrednim rozkazie. Obecnie jest lekki burdel, bo nikt nie wie, co robić.

  posted in Steven Universe [PBF]
 • RE: Midtown High School [NOWY JORK, ZIEMIA]

  To dobrze, nawet bardzo. Bała się dzisiejszego dnia, poznawania nowych osób, a w szczególności córki Kasady’ego… Ale jakoś to będzie, musi być. Udała się pod klasę H3, tą, którą wskazała jej nowa wychowawczyni, by tam poczekać na rozpoczęcie lekcji.

  posted in Steven Universe [PBF]
 • RE: Oceń piosenkę nad sobą posted in Ogólne
 • RE: Komisariat

  — Może być. — Zdawkowo odpowiedział Berwick, całą swoją uwagę poświęcając prowadzeniu samochodu. Jechał z całą kolumną, bez trudu dotrzymując tempa. Ah, jak zarąbiście jest trzymać w rękach kierownicę takiego cacka!

  posted in Nowe Detroit
 • RE: Karta postaci

  @korobov Aha. No cóż, skoro tak, pierwszy post i temat startowy zostawiam tobie.
  @Spooky-Spooker Ależ proszę bardzo. Zrobię temat i post startowy w razie czego.
  @Typownicki Dużo, dużo lepiej.
  Ale wciąż
  Historia nie mówi mi zbyt wiele, a tym bardziej skąd zna takie rzeczy jak magia wspomniana w zdolnościach, kim w ogóle jest albo skąd jest.

  posted in Steven Universe [PBF]