Group Details Private

Oskad

Oskad to z pewnością dość nietypowy PBF: Z jednej strony jest tu wszystko, co większość osób uwielbia: Magia, fantastyczne rasy, stwory i potwory, ale uzupełnia to coś dziwnego, niezbyt często spotykanego osobno, a tym bardziej razem: Nieprzebyte prerie, spędy bydła, słynne pojedynki dwóch rewolwerowców na głównej (i często jedynej) ulicy miasta, które rozgrywają się w samo południe… Tak, fantasy i western. Jesteś ciekaw, jak to ma wyglądać? Zapraszam! Oskad to bez dwóch zdań kraina pełna sprzeczności: Parostatki, lokomotywy parowe, parowe maszyny przemysłowe, broń palna i inne zdobycze technologii łączą się z Magią, Żywiołakami, Golemami i aurą tajemniczości otaczającą starożytne ruiny… Zderzenie się tych dwóch cywilizacji nastąpiło wiele wieków temu, ale to dziś przybrało najbardziej kulminacyjny moment, w którym zaważą się losy całych ras, a także samego Oskad… Jako człowiek zostaniesz sławnym na całą okolicę rewolwerowcem, odważnym stróżem prawa, prostym farmerem czy ogarniętym gorączką złota górnikiem? Czy też może zostaniesz szamanem lub wojownikiem jakiejś innej rasy, aby wesprzeć ją w obronie swej tradycji, ziem i życia podczas agresywnej ekspansji ludzi?

 • RE: Chat

  Ja tam będę czekać.

  posted in Gotham City
 • RE: Handel [Afryka]

  Bangi się zgadza.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Sułtanat Arabii
  Libia się zgadza.
  Gwinea się zgadza.
  Związek Lusaka się zgadza.
  Sudan się zgadza.

  Egipt
  Algieria Francuska odmawia, oczekuje ceny rynkowej.
  Republika Bangi się zgadza.

  Irak
  Gwinea się zgadza.
  Libia się zgadza.
  Mali się zgadza.
  Katar się zgadza.
  Oman się zgadza.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Egipt
  Sudan zgadza się, że atak był tchórzowski. Jednakże jednocześnie twierdzi, że nie spodziewał się niczego więcej od marnego naśladowcy starożytnego Egiptu.
  Libia zastanawia się, jakby byłby w tym sens. Manipulacja ceną sprawiłaby, że inne państwa kupowałyby stal u innych państw, tym samym napędzając ich budżety.

  Irak
  Izrael nie zamierza się poddać agresorowi i będzie walczyć do ostatniego żywego żołnierza.
  Sahara Zachodnia jest zainteresowana, jednakże Premier Habib Burgiba odmawia. Nic w tym dziwnego, gdyż od początku swoich rządów wprowadzał zmiany na wzór państw europejskich, a i też mówi się, że idzie śladami Algierii Francuskiej.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Irak
  W takim razie przyjmuję zamówienie od ZSRR zamiast Morza Czerwonego. Z chęcią zapłacimy 1 000 złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Dyplomacja [Afryka]

  Arabska Republika Iraku i Syrii

  Do: Tunezji oraz Sahary Zachodniej

  !يوم سعيد لك
  Chcielibyśmy zaprosić reprezentantów Tunezji oraz Sahary Zachodniej do Damaszku na rozmowy na temat przyszłości świata arabskiego. Sądzę że interesy naszych krajów są przeplecione silnym więzłem, który nie trzeba zacieśniać lecz użyć dla dobra lepszego jutra.

  posted in Nazaris
 • RE: Handel [Afryka]

  Irak

  Do: Gwinea
  Potrzebujemy 50 Stali, zapłacimy 1500 złota
  Do: Libia
  Potrzebujemy 40 Stali, zapłacimy 1200 złota
  Do: Unii Czerwonego Morza
  Potrzebujemy 50 ZMW, zapłacimy
  Do: Mali
  Potrzebujemy 50 ZLO, zapłacimy 1000 złota
  Do: Katar
  Potrzebujemy 50 ZL, zapłacimy 1000 złota
  Do: Oman
  Potrzebujemy waszej ropy w ilości 40, zapłacimy 1200 złota.

  posted in Nazaris
 • RE: Plantacja Fitzsimmonsów

  // zapomniałem że na strychu mamy okna ;-; //

  Gdy “wyrzutnia” została ostatecznie zebrana do kupy, Jannet finalnie oceniła ją wzrokiem i zwróciła się do reszty.
  — Dobra, słuchajcie. — Zaczęła — Żeby to zadziałało, potrzebuję dwójki ludzi. Ja będę naciągać to cholerstwo, ale ktoś musi zapalać butelki i ładować je na kołyskę. Żeby było jasne, kładziecie je tutaj już zapalone dopiero na mój sygnał. Clyde? — Spojrzała na dowódcę rewolty. — Ty będziesz mnie naprowadzać. Jeżeli butelka trafi za nisko lub za wysoko, od razu mnie koryguj, dobra?

  posted in Oskad
 • RE: Dwór Srebrnej Maski

  James odpowiedział mu słabym kiwnięciem głowy, kierując spojrzenie gdzieś w bok, w bliżej nieokreślone miejsce. Podszedł za nim.

  posted in Oskad